Aktualitet

Vatër zjarri në Durrës, era favorizon flakëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 18/07/22 |
Opi Nion

Është regjistruar një tjetër vatër zjarri në rrethinat e Durrësit. Këtë herë zjarri ka djegur bimësi dhe shkurre në kodrinat e Shën Pjetrit (Gjiri Lalëzit), duke dëmtuar gjithashtu dhe të mbjellat.

Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje për lokalizimin e flakëve, ndërsa prania e erës favorizon përhapjen e flakëve.

Deri më tani nuk ka rrezik në banesa, pasi ndodhen ende larg nga vatra e shfaqur mesditën e sotme në këtë zonë.

Pas