Bota

Varianti indian i Covid, zbulohet rasti i parë në Zvicër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:19 - 24/04/21 |
Opi Nion

Rasti i parë i një personi të infektuar me variantin indian të Covid 19, është zbuluar në Zvicër, sikurse kanë bërë me dije autoritetet.

“Rasti i parë i variantit indian të Covid-19 u zbulua në Zvicër,” tha Zyra Federale e Shëndetit Publik në tuiter, duke shtuar se varianti i virusit u gjet tek një person që udhëtonte në tranzit në një nga aeroportet. Varianti indian i Covid mendohet se ka përhapje më të shpejtë dhe ka ndikuar në shpërthimin e epidemisë në Indi. Në të gjithë botën gjatë 24 orëve ë fundit, u regjistrua një rekord prej 893,000 rastesh të reja./Opinion.al

Pas