Bota

Varianti “Delta”, rritet numri i rasteve me COVID-19 në Gjermani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:59 - 11/07/21 |
Opi Nion

Varianti “Delta” i COVID-19 ka rritur alarmin e autoriteteve shëndetësore në Europë. Gjermania është shteti i radhës ku janë shënuar rritje të numrit të rasteve të reja me COVID-19.

Në 24 orët e fundit në Gjermani janë shënuar 6 viktima dhe 745 raste të reja. Instituti Robert Koch thekson se që nga fillimi i pandemisë janë infektuar 3,736,165 qytetarë gjermanë, ndërsa 91,231 persona kanë ndërruar jetë./ Opinion.al

Pas