-U tha në Opinion

Vangjeli: Historia me inceneratorët vazhdon. Birisida Shehaj jep emra zyrtarësh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:33 - 14/12/21 |
el ida

Arrestimi i ish-Ministrit të Mjedisit Lefter Koka dhe akuzat për abuzimet me inceneratorët janë diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”. Akuzat ndaj ish-ministrit janë çuar në SPAK nga LSI, pjesë e së cilës ka qenë dikur edhe vetë ministri Koka.

Ndërkohë, analisti Lorenc Vangjeli tha se kjo histori do të vzhdojë, ndërsa nënkryetarja e LSI Brisida Shehaj tha se vazhdimi shkon tek emri i Alqi Bllakos, ish-Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit, ish-zyrtar i LSI, aktualisht deputet i Partisë Socialiste.

Fevziu: Mund të më thuash çfarë do të ndodhë nesër?

Lorenc Vangjeli: Do të vazhdojë kjo histori!

Fevziu: Ku shkon?

Brisida Shehaj: Alqi Bllako psh….

Plarent Ndreca: S’ka lidhje fare, s’ka firmosur.

Shehaj: Është tek inceneratori i Tiranës me Erion Velinë./Opinion.al

Pas