-U tha në Opinion

Vangjeli: 14 fjalime në një seancë. Shehi: Nëse të paguanin mos u anko


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:24 - 16/01/20 |
Geljano Fataj

Edhe analisti Lorenc Vangjeli ishte kritik për marrëveshjen e re mes qeverisë dhe opozitës sa i përket reformës zgjedhore. Në emisionin Opinion, ai tha se me këtë marrëveshje edhe pas 4 vjetësh do jetë identik i njëjti debat. Sipas tij vendit i nevojitet një reformë kushtetuese, pasi sipas ajo kushtetutë që u votua në 1998 me referendum, u përmbys me marrëveshjen e 2008.

“Opozita erdhi në këtë ditë të zezë që të shkëlqejë Damiani”, tha analisti Lorenc Vangjeli.  Ndërkohë drejtuesi i emisionit Opinion e pyeti analistin sa fjalime ka bërë për deputetët.

Lorenc Vangjeli ka treguar se numrin më të madh të fjalimeve që ka shkruar për deputetë të parlamentit, ka qenë 14 fjalime në një seancë, por theksoi se nuk ka marrë asnjë lekë nga këto fjalime.

***

Lorenc Vangjeli: Rekordin e kam arritur 14 fjalime në një seancë. Po ishin edhe PD edhe PS.

Dashamir Shehi: A e kanë paguar pa?

Armand Shkullaku: Duhet të sqarojë një gjë se nëse i bën për këtë parlament tani atëherë del keq Lenci

Lorenc Vangjeli: Jo për këtë mo jo për këtë

Dashamir Shehi: Nëse të paguajnë mos u anko nëse e ke bo për shoqni është tjetër punë

Blendi Fevziu: Sa është kostoja për një fjalim….

Lorenc Vangjeli: Ishin dy gjëra që më bënin mua ta bëja një gjë të tillë, miqësia kisha njerëz që doja realisht t’i ndihmoja dhe dëshira për tu tallur…/ Opinion.al

Pas