Politikë

Vangjel Dule: Gent Strazimiri nga PD publikoi video kundër meje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:25 - 04/05/21 |
Opi Nion

Kreu i PBDNJ Vangjel Dule ka deklaruar se kandidati i Partisë Demokratike për Tiranën, Gent Strazimiri ka bërë fushatë kundër tij.

Dule tha në “Abc Neës” se Strazimiri ka financuar video ku bëhej thirre që në zgjedhjet e 25 prillit të mos votohej.

Nuk kam qejfmbetje në politike. Në 2014 hyra në një bashkëpunim me PD dhe vijojmë të jemi pjesë e saj. Janë kandidatë të PD ato që kanë sponsorizuar. Është kandidat i Partisë Demokratike ai që e ka financuar. Tre katër ditët e fundit të fushatës ishte Gent Strazimiri ishte ai që e ka financuar. Ishte e paimagjinueshme që të shikoja video të tilla që nuk i bëjnë dëm Dules, por PD-së në Tiranë. Votat e PBDNJ janë vjedhur dhe nuk janë reale, une pas një viti do të bëj dhe të mundur që të nxjerr saktësisht votat e partisë”, ka thënë Dule./ Opinion.al

Pas