Politikë

Valteri dhe Gjiknuri debate të ashpra jashtë KuvenditBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 05/10/20 |
Opi Nion

Duket se ndryshimet në Kodin Zgjedhor kanë ngjallur debat jo vetëm në Kuvend, por dhe jashtë tij.

Deputeti i opozitës Halit Valteri është përfshirë në debate të ashpra me përfaqësuesin e PS në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri.

Ende nuk është zbardhur konkretisht çfarë ka diskutuar Valteri me Gjiknuri, por ata janë parë duke debatuar ashpër me njëri-tjetrin sa  u desh ndërhyrja e truprojave për t’i ndarë edhe pse nuk pati konflikt fizik të ashpër.

Kujtojmë që disa nga deputetët e opozitës parlamentare kanë deklaruar votën e tyre kundër ndryshimeve në Kodin Zgjedhor./ Opinion.al

Pas