Bota

Vala e re e Covid/ Wuhani kryen më shumë se 11 milion testime


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:33 - 07/08/21 |
Opi Nion

Për të kontrolluar menjëherë valën e fundit të Covid -19, qyteti kinez Wuhan ka realizuar mbi 11.23 milion mostra të testit molekular, siç u njoftua sot nga autoritetet lokale.

Qyteti nisi një fushatë të re testimi gjithëpërfshirëse më 4 gusht dhe rezultatet për 10.8 milion testime janë tashmë në dispozicion. “ Personeli i kujdesit shëndetësor është ende duke monitoruar dhe raportuar”, tha Li Yang, zëvendës drejtor i Qendrës Provinciale Hubei për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në një konferencë shtypi të mbajtur këtë pasdite në zyrën e parandalimit dhe kontrollit të sëmundjeve epidemike në Hubei. Deri dje, qyteti vendosur  mbylljen në 157 zona banimi./Opinion.al

Pas