Aktualitet

Vaksina/ Rama: Presim të sigurojmë një sasi të konsiderueshme dozash


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:12 - 28/02/21 |
Opi Nion

Paraditen e kësaj të diele kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë parë nga afër procesin e vaksinimit të të moshuarve +80 vjeç në “Air Albania”

Rama tha se kanënisur diskutime me disa shtete për të marrë doza të konsiderueshme të vaksinave kundër COVID-19, por theksoi se nuk do të flas parakohe deri në finalizimin e marëveshjes.

Pjesë nga bashkëbisedimi

Rama-të moshuarit: Si je? Mirë? Me shëndet.

Rama-ministres: Kur presim që të vijë vaksina?

Manastirliu: Nesër vjen!

Rama: Ajo që presim është që të sigurojmë një sasi të konsiderueshme vaksinash. Presim që ta realizojmë shpejt. Duket mirë, por të mos flasim para kohe.

Pas