Kronikë

Vajza iu përdhunua nga xhaxhai i burrit, nëna: Ka nisur kur ishte 12 vjeç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 04/11/21 |
Opi Nion

Nëna e vajzës 16-vjeçare, e cila është abuzuar seksualisht nga xhaxhai i babait në Gjirokastër, ka folur për mediat duke treguar më shumë detaje rreth ngjarjes së rëndë.

Sipas “Abc news”, nëna ka treguar se vajza është abuzuar që prej moshës 12-vjeçare dhe se ajo e ka marrë vesh këtë gjë ditën e djeshme.

Gjithashtu ajo ka treguar se xhaxhait të burrit i ka vdekur gruaja, e se asaj nuk i kishte shkuar kurrë në mendje se ai kishte kryer marrëdhënie sistematikisht me vajzën e saj.

Vajza, erdhi dje tek psikologu dhe i tha që ka që 12 vjeçe e deri sot që ai kryen marrëdhënie me vajzën. Unë nuk dija gjë fare. Ma tregoi vetë vajza. Për herë të parë e kishte marrë te shtëpia e tij. Është xhaxhai i burrit. Është i martuar po i ka vdekur gruaja. Ka një djalë. Nuk e di si e kishte bindur për herë të parë vajzën se ajo qe e vogël. Vajza tha vetëm dje. Mua s’më shkonte mendja se e kisha xhaxhain e burrit, thashë se do të na përkrahte. Vinte ai për kafe, dhe ne nuk ramë në pre të këtij muhabeti. Ka kryer vazhdimisht marrëdhënie me vajzën. Tani shyqyr zotit është mirë. Vajza do më kishte vdekur, e katërta ditë sot, do ta kisha mbuluar do ta kisha qarë vetë. Denoncimin e bëri kunati im. Unë jam të më zërë kjo mbi të dhe të vdes fare. Nuk e dua jetën fare”-tha ajo për mediat./Opinion.al

Pas