Aktualitet

Vajza 9 vjeçe shtatzënë, rrezikon vdekjen. U përdhunua nga 10 militantë të ISIS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:30 - 27/11/15 |
b.f

Një vajzë 9-vjeçare e rrëmbyer nga ISIS si skllave seksi, ka mbetur shtatzënë  pasi është dhunuar nga 10 militantë të këtij grupimi.

Ajo është shtruar në një spital të Gjermanisë për të marrë ndihmë mjekësore, por mjekët thonë se gjendja është shumë e rëndë dhe vogëlushja rrezikon jetën, pasi për moshën e saj lindja dhe prerja çezariane janë yë vështira.

9-vjeçarja është rrëmbyer nga ISIS në një zonë të Irakut dhe është dhunuar e traumatizuar.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas