Aktualitet

Vaj, kos, sheqer/ Deputeti shkon me një shportë me ushqime në KuvendBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:13 - 16/06/22 |
Opi Nion

Deputeti i PD-së Dashnor Sula ka zgjedhur të protestojë në një formë ndryshe për rritjen e çmimeve.

Në seancën plenare të ditës së sotme ai ka zgjedhur të shkojë me një shportë ushqimesh.

Sikurse duket në fotot e siguruara nga Opinion.al në shportë Sula mban disa nga produktet bazike si vaji, vezët, sheqëri, kosi etj.

Në një prononcim për mediat ai tha:“Po ju them që i kam marr në markën me çmimet më të ulëta. Këto bëjnë 30 mijë lekë. Sa i bie të ushqehen me këtë shportë që duhet një herë në tre apo dy ditë. Pra duhen 600 mijë lekë vetëm për tu ushqyer. Pa llogaritur ushqimet e tjera. Kam ardhur këtu sot në shenjë proteste”.

Sula bëri thirrje që qeveria të indeksojë çmimet dhe të hartohet një paketë e posaçme vetëm për produktet e shportës, në mënyrë që të ulet kostoja e tyre./Opinion.al

 

Pas