Aktualitet

Ushton Lyoni: ‘Besa-besë, besën ta kam dhanë – për Shqipëri jetën…’


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:44 - 19/06/16 |
b.f

Zhurma e tifozëve shqiptarë po ushton në gjithë qytetin e Lyonit.

Ndeshja e kombëtares shqiptare përball Rumanisë ka mbledhur të gjithë tifozët shqiptarë së bashku, me një qëllim, përkrahjen pa kushte të ekipit kombëtar.

Këta janë duke e bërë si është më së miri, pasi kënga shqipe nuk po ndalet asnjëherë duke bërë qytetin e Lyonit të ushtoj i tëri.

 “Besa-besë, besën ta kam dhanë – për Shqipëri jetën dojmë me dhanë”, është kënga që po dëgjohet rrugëve të Lyonit.

Ndeshja fillon në ora 21:00 dhe është e vlefshme për vendin e tretë të Grupit A, vend që ka mundësi ta dërgoj njërën kombëtare në raundin tjetër të Euro 2016.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas