-Shëndeti

Ushqehuni si grekët, që të mos vuani nga kanceri i gjiritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:43 - 14/09/15 |
root

Një tjetër studim lidhur me problemet e kancerit të gjirit, ka dalë në përfundimin se ushqimet mesdhetare janë bio dhe shumë të rëndësishme në parandalimin e kësaj sëmundjej. Ushqimet mesdhetare e veçanërisht ato greke, kanë në përbërje të tyre perimet, legiumet, frutat, arrat por mbi të gjitha vajin e ullirit.

Women eating a Mediterranean diet supplemented with nuts showed a reduced risk of breast cancer, but it was not statistically significant compared with women in the group told to reduce their fatSipas studiuesve këto ushqime janë shumë të këshillueshme të jenë në dietat ushqimore të çdo femre.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas