Bota

Uragani Isaias, alarm për tornado në Nju Jork dhe Filadelfia  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:26 - 04/08/20 |
Opi Nion

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përfshirë në një alarm për tornado në disa qytete të tyre në bregun verilindor, duke përfshirë 16 lokalitete mes të cilave edhe Nju Jorku e Filadelfia.

Ky alarm vjen në një moment kur në vend po kalon uragani Isaias, një stuhi tropikale me shi dhe erë të fortë, që ka prekur Karolinën e Veriut gjatë natës. Alarmi përfshin më shumë se 30 milionë persona./Opinion.al

Pas