Kryesore

“Ultimatumi” i Berishës për 5 Janar, Basha: PD është e përgatitur për çdo situatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 30/12/21 |
Opi Nion

Lulzim Basha tha në një konferencë për mediat se pavarësisht paralajmërimit të Komisionit të Rithemelimit për daljen e tij nga selia në 5 Janar, PD është e përgatitur për çdo situatë. Duke lënë të kuptojë që Basha nuk do të dalë nga selia, ai pohoi se në 5 Janar asgjë nuk do të ndodhë.

“Dua ti them të gjithë demokratëve që asgjë nuk do të ndodhë. Dua t’u them të gjithë shqiptarëve që PD është e përgatitur për çdo situatë dhe nuk do të lejojmë trekëndëshin e Bermudës ta zhvendosë fushën e betejës nga Edi Rama tek përplasja mes demokratëve për interesa të një personi të vetëm”, tha Basha./Opinion.al

Pas