Aktualitet

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 17/11/21 |
Opi Nion

Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta por pasditja do të sjellë zhvillim të vranësirave të dy skajet veriperëndim dhe jugperëndim duke rrezikuar shira të izoluar. Gjatë orëve të vona të natës pritet që vranësirat të shtohen në të gjithë zonën jugore duke sjelle reshje të pakta shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 20°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohen dallgë 4 ballë.

Pas