Aktualitet

Ulen temperaturat, mësoni si do të jetë parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 19/08/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe temperatura të larta, situatë e cila vijon deri pasdite kur në gjysmën lindore të vendit shfaqen vranësira kalimtare, të cilat krijojnë mundësinë për ndonjë shi të izoluar.

Ndërsa bregdeti vijon me kthjellime. Parashikohet që moti i nxehtë të mbetet edhe gjatë natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërish lehtë në mëngjes, por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 36°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë./Opinion.al

Pas