Bota

Ulen infektimet, por edhe tamponët e kryer në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 26/12/21 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit janë identifikuar 24 883 raste me Covid në Itali, ndërsa dje ishin 54.762 raste. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, viktimat janë 81, ndërsa dje ishin 144. Aktualisht janë 516 839 pozitive me Covid në Itali, 16 373 më shumë se dje.

Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 5,647,313 dhe vdekjet 136,611.  Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, janë kryer 217,052 tampone molekulare dhe antigjenike gjatë 24 orëve të fundit Norma e pozitivitetit, rritet në 11.5%, krahasuar me 5.6% dje./Opinion.al

Pas