Bota

Ukrainë/ Sulmet me raketa shkatërrojnë plotësisht Aeroportin e Dnipros


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:13 - 10/04/22 |
Opi Nion

Sulmet ruse me raketa kanë goditur aeroportin në qytetin lindor të Dnipro-s në Ukrainë dhe një fshat në rajon, tha sot në Telegram kreu i administratës ushtarake rajonale, Valentyn Reznichenko.

“Ka pasur një tjetër sulm në aeroportin e Dnipros. Ai tashmë ishte shkatërruar plotësisht, si aeroporti ashtu edhe infrastruktura aty pranë. Por raketat vazhdojnë të fluturojnë”, tha Reznichenko.

Ai tha po ashtu se një strukturë infrastrukturore ishte goditur në Zvonetske, duke shtuar se autoritetet po përpiqeshin të merrnin më shumë informacion rreth dëmeve dhe viktimave.

Pas