Bota

Ukrainë/ Dy shpërthime brenda 40 minutave në zonën e LuhanskBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:22 - 19/02/22 |
Opi Nion

Dy shpërthime janë regjistruar gjatë orëve të mbrëmjes në Luhansk të Ukrainës, zonë e cila kontrollohet nga separatistët.

Siç raporton BBC, disa media ruse përfshirë Tass, Ria Novosti dhe Interfax, duke cituar burime nga separatistët, raportuan për një shpërthimin, rreth 40 minuta pasi një tjetër shpërthim u raportua në zonën e tubacioneve të gazit.

Shkaqet e shpërthimit mbeten të paqarta, ndërsa nuk ka patur raportime për persona të lënduar.

Video ende të paverifikuara, të shpërndara në Tëitter, tregojnë për flakë të mëdha nga vendi i shpërthimit. Deri më tani nuk ka ende detaje të tjera për këto shpërthime./ Opinion.al

 

Pas