Bota

Ukrainasit vrasin me snajper gjeneralin rus, ekzekutohen dhe dy komandantë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 04/03/22 |
Opi Nion

Trupat ukrainase kanë ekzekutuar me snajper 3 komandantë rusë, të cilët ishin pjesë e sulmeve ushtarake në këtë vend.

Zyrtarët Perëndimorë kanë konfirmuar gjenerali Andrei Sukhovetsky u qëllua nga një snajper. Po ashtu një komandant divizioni dhe një komandant regjimenti u vranë nga forcat ukrainase.

“Mendimi im është se këta komandantë janë vrarë sepse kanë shkuar pranë frontit. Ky është një indikacion i një shkalle frustrimi dhe mungese avancimi, kështu që ata po përpiqen që të imponojnë personalitetin e tyre në fushën e betejës dhe të vendosin veten në rrezik”, ka thënë zyrtari që ka konfirmuar lajmin.

Pas