Bota

Ukraina: Rusia ka humbur 32,050 trupa që nga fillimi i luftësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:02 - 11/06/22 |
Opi Nion

Ukraina ka përditësuar të dhënat mbi numrin e humbjeve që Rusia ka pësuar që nga fillimi i luftës.

Ajo pretendon se 32,050 trupa ruse janë vrarë dhe 1,419 tanke janë shkatërruar.

Pajisjet e tjera ushtarake që janë zhdukur përfshijnë 178 helikopterë dhe 712 sisteme artilerie.

Pas