Bota

Ukraina: Që nga fillimi i luftës janë vrarë 34,850 rusëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:39 - 26/06/22 |
Opi Nion

Ushtria ukrainase bën me dije se që nga fillimi i sulmeve, janë vrarë 34,850 ushtarë rusë.

Në përditësimin e saj për humbjet e pësuara nga Moska deri më tani, ushtria ukrainase tha se ka rrëzuar 184 helikopterë dhe 630 dronë.

Forcat ukrainase pretendojnë se kanë shkatërruar 1,532 tanke ruse, 764 artileri, 3,659 automjete të blinduara dhe 139 raketa

Pajisjet e tjera ushtarake që janë shkatërruar përfshijnë 184 helikopterë, dhe 217 avionë.

 

Pas