Bota

Ukraina-Perëndimit: Na ndihmoni në luftë, na siguroni të gjitha armët e nevojshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:58 - 14/03/22 |
Opi Nion

Ukraina ka kërkuar vazhdimisht që vendet perëndimore t’u japin atyre më shumë ndihmë në luftën kundër Rusisë dhe ministri i Jashtëm i vendit Dmytro Kuleba e ka përsëritur lutjen përsëri.

“Ukraina lufton me sukses,” -thotë ai -“Ne kemi nevojë që ju të na ndihmoni të luftojmë. Na siguroni të gjitha armët e nevojshme.”

“Zbatoni më shumë sanksione ndaj Rusisë dhe izolojeni atë plotësisht. Ndihmni Ukrainën ta çojë Putinin në dështim pasi do të shmanget kështu një luftë më e madhe”, -tha ai./Opinion.al

 

 

 

Pas