Sport

UEFA vendos, ja ku do të luhet ndeshja Shqipëri-Francë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 11/11/19 |
Opi Nion

UEFA ka vendosur përfundimisht se kur do të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës. Mësohet se ndeshja e 17 nëntorit do të luhet në “Arenën Kombëtare”. UEFA ka pritur edhe ndeshjen testuese ditën e djeshme, mes femrave të Vllaznisë dhe Apolonisë, ku delegatët kanë mbetur të kënaqur me kushtet për stadiumin.

Pas kësaj, institucioni më i lartë europian të futbollit, që ndeshja me Francën të luhet tek “Arena Kombëtare”. Kjo ndeshje do të jetë, e fundit sa u përket eliminatoreve për Euro 2020, ku në tashmë nuk kemi më shpresa për kualifikim./ Opinion.al

Pas