Aktualitet

Uefa/ Ja vendet e ish-Jugosllavisë që votuan pro KosovësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:10 - 03/05/16 |
root

Sipas kryetarit të Federatës së Futbollit të Malit të Zi, Dejan Saviçeviç vetëm Serbia nuk ka votuar pro anëtarësimit të Kosovës në UEFA

Ai ka thënë se të gjitha vendet e ish Jugosllavisë ka votuar pro anëtarësimit të Kosovës në këtë organizatë, duke përshirë, Malin e Zi, Kroacinë, Bosnjën, Maqedoninë.

Kosova ka arritur të triumfojë në këtë garë, me 28 vota pro, 24 kundër dhe 2 të pa vlefshme.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas