Rajoni

U zgjodh dje kryeministër i Malit të Zi, Abazoviç merr vendimin e parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 29/04/22 |
Opi Nion

Duke filluar nga sot mbledhjet e Qeverisë në Malin e Zi do të jenë të hapura për publikun. Lajmi është dhënë nga kryeministri i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, në një postim në rrjetin social “Facebook”.

“Duke filluar nga sot, seancat e Qeverisë së Malit të Zi do të jenë të hapura për publikun. Duke rritur kështu transparencën e përgjithshme dhe duke forcuar besimin në institucionet e sistemit. Qytetarët duhet të jenë të përfshirë në tërësi në procesin vendimmarrës“, shkruan Abazoviç.

Ky është vendimi i parë që Abazoviç ka marrë si kryeministër i Malit të Zi.  Ai është kryeministri i parë shqiptar i këtij vendi.

Pas