Kronikë

U vra në atentatin mafioz në kryeqytet, del fotoja e Behar Sofias


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:41 - 25/02/21 |
Doriana Çepunaj

Opinion.al sjell foton e Behar Sofias, 66-vjeçarit që u ekzekutua me armë zjarri mëngjesin e sotëm pranë Piramidës në Tiranë.

66-vjeçari Behar Sofia u gjet i shtrirë në trotuar fillimisht i plagosur. Ai u dërgua me urgjencë në spital, por nuk mundi t’u mbijetonte plagëve dhe ndërroi jetë.

Sipas informacioneve, viktima është qëlluar me armë me silenciator nga një makinë në lëvizje, teksa 66-vjeçari ka qenë duke ecur në këmbë.

Atentati konsiderohet i tipit mafioz për shkak të rrethanave dhe dinamikës, si dhe për shkak se ka ndodhur në një zonë mjaft të populluar të kryeqytetit.

Behar Sofia është një personazh i njohur për trafikimin e lëndëve narkotike, kryesisht nga Turqia, të heroinës me destinacion në vendet e BE.

Ai ishte pronar i disa bizneseve në zonën pranë stadiumit Dinamo në kryeqytet. 66-vjeçari ishte duke u verifikuar për pastrim parash ndërsa kishte njohje të afërt dhe ishte bashkëpunëtor i bosit turk të heroinës Abdulselam Turgut./Opinion.al

Pas