Kronikë

U vra në atentat me minë të telekomanduar, 27-vjeçari pronar i fermës në MemaliajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 11/06/22 |
Opi Nion

Ndërsa ende nuk ka një autor të dyshuar lidhur me shpërthimin e telekomanduar që i mori jetën Aleksandër Sadikajt mesditën e së shtunës, duket se pikëpyetje janë ngritur lidhur me aktivitetin e tij në të shkuarën dhe disa precedentë penalë të viktimës.

Por ndërkohë, Sadikaj i cili njihej me pseudinimin Sandri i Memaliajt, rezultonte njëkohësisht pronar i një agrobiznesi në këtë qytet.

“Sancho Farm Albania” sipas të dhënave nga QKB rezulton të jetë hapur në janar të këtij viti dhe veç akomodimit dhe ushqimit, ofronte gjithashtu një kompleks të plotë argëtimi me pishina, kuaj, xhiro me motora buggy, dhe lojëra paintball./Opinion.al

 

Pas