Aktualitet

U shpall kampione Europe, Luiza Gega pritet me ceremoni në RinasBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:23 - 22/08/22 |
Opi Nion

Ka mbërritur në atdhe Luiza Gega e cila u shpall kampione e Europës në garën e 3000 metrave me pengesa, në kampionatin europian që u mbajt në Mynih të Gjermanisë.

Ajo është pritur me ceremoni nga ministrja e arsimit dhe Sportit Evis Kushi.

Me kohën 9 minuta 11 sekonda e 31 të qindtat dhe duke shënuar edhe rekord për kampionatin europian, Gega përmirësoi gjithashtu me 6 sekonda rekordin që mbahej nga rusja Zaripova që prej vitit 2010./Opinion.al

 

Pas