Politikë

U shoqërua nga Policia pas konfliktit në Durrës, reagon Elona Guri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:15 - 24/03/21 |
Opi Nion

Kandidatja e Lëvizjes Socialiste për Durrësin, Elona Guri, u shoqëruar nga policia, pasi sot u përfshi në një konflikt me një person të identifikuar me inicialet Ç.K.

Pas njoftimit të policisë për konfliktin, Guri ka reaguar në rrjetet sociale, ku denoncon se në zyrat e LSI vendosen pajisje përgjimi për të kërcënuar qytetarët.

 “Mafia e inceneratorëve vendos kamera dhe pajisje përgjimi në zyrën qendrore të LSI Durrës me qëllimin për të identifikuar, intimiduar, frikësuar e më pas për të pushuar nga puna këdo qytetar të thjeshtë që i bashkohet LSI. Ky është një skandal i paprecedentë në procesin e fushatës zgjedhore në Shqipëri në 30 vite. Një shkelje penale dhe një akt i shëmtuar i kryer nga matrapazët e inceratorëve. Njihuni me të vërtetën se sa poshtë kanë rënë zuzarët e “Rilindjes” dhe se çfarë mendje kriminale kanë fundërrinat e mafias së plehrave të cilëve u shtohet një padi tjetër penale për shkeljet dhe zullumet e shumta që kanë bërë. Harxhojnë milionat e vjedhura nga inceneratorët për kamera dhe mjete përgjimi për të intimiduar e frikësuar njerëzit e LSI.  Asgjë nuk e ndal FITOREN E MADHE të 25 prillit. Janë të kapitulluar.  Më 25 prill fiton Durrësi dhe Shqipëria”, shprehet  Guri./ Opinion.al

Pas