Aktualitet

U shkarkua nga si zv.kryeministër, grupi i PS propozon detyrën e re për AhmetajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:29 - 08/09/22 |
Opi Nion

Në nisje të seancës së sotme plenare,  Arben Ahmetaj u propozua nga Grupi Parlamentar i PS për postin e anëtarit të Komisionit për Integrimin Europian.

Kryetarja e parlamentit Lindita Nikolla deklaroi se propozimi është bërë nga kreu i grupit parlamentar të PS.

“Kreu i grupit të PS ka kërkuar caktimin e zotit Arben Ahmetaj si anëtar i Komisionit për Integrimin Europian”, u shpreh Nikolla.

Pak javë më parë kryeministri Edi Rama shkarkoi Arben Ahmetajn nga posti i zv/kryeministrit ndërsa në vend të tij u emërua Belinda Balluku, e cila mban njëherazi dhe postin e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë.

Pas