Kronikë

“U qëllua në rrethana të paqarta”, policia detaje për plagosjen e Dedë Planajt 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:19 - 30/04/22 |
Opi Nion

Policia e Shkodrës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen me armë zjerri të ndodhur sonte rreth orës 22:10, në lagjen Dobraç. 

Sipas policisë, shtetasi Dedë Planaj ështe qëlluar me armë zjarri në rethana ende të paqarta, nga ku ka mbetur edhe I plagosur. 

Mësohet se 60-vjeçari ndodhet në spitalin e Shkodrës nën kujdesin e mjekëve. 

Uniformat blu bëjnë të ditur se kanë ngritur pika kontrolli në hyrje e dalje të qytetit  dhe vijon krehja e zonës me qëllim  kapjen e autorit/ve. 

Kujtojmë se më herët raportuam se 60-vjeçari ishte kushëri I Bardhok Planaj, i cili u ekzekutua mbrëmjen e 4 prillit të vitit të shkuar, teksa ishte në lëvizje me makinë pikërisht në të njëjtën lagje që u qëllua sot kushëriri i tij.   

Rreth orës 22:10, në lagjen “Dobraç”  Shkodër, në rrethana ende të paqarta,  është plagosur me armë zjarri shtetasi D.P. 60 vjeç banues në fshatin Shtoj i Vjetër,  i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër nën kujdesin e mjekëve. 

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli në hyrje – dalje të qytetit  dhe vijon krehja e zonës me qëllim  kapjen e autorit/ve. 

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon  për  identifikimin e autorit/ve  zbardhjen dhe sqarimin e plotë të kësaj ngjarjeje”,-njofton policia./Opinion.al 

Pas