Kronikë

Plagosja me Kallashnikov, digjet një makinë pranë By-passit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:27 - 23/10/21 |
Opi Nion

I plagosuri i mbrëmjes së të shtunës në Fier është një person rreth të 50-ave dhe quhet  Dem Backa, sikurse ben me dije Klan News. Policia ende nuk ka sjellë një njoftim lidhur me ngjarjen, por informacionet e para jozyrtare bëjnë me dije se i plagosuri është dërguar në spitalin e Fierit dhe  ndodhet në gjendje të rëndë. Mësohet se ai është qëlluar me kallashnikov ne rrethrrotullimin që lidh rrugën Fier-Vlorë.

I plagosuri ka qenë brenda mjetit të tij tip “Audi” I parkuar në zonë, ndërsa dyshohet se autori ka qëlluar nga një makinë në ecje, që udhëtonte në rrugën që lidh aksin Fier –Vlorë. Ndërkohë mësohet se aktualisht një makinë po digjet në perfieri të Fierit, gjë që ngre dyshime se është e autorëve. /Opinion.al

 

Pas