Aktualitet

U nis bashkë me Ramën, Abazoviç publikon pamjet rrugës për në KievBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 15/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç dhe kryeministri i vendit Edi Rama pasditen e djeshme u nisën për në Kiev me ftesë të Presidentit Volodymyr Zelensky.

Ndërkohë, Abazoviç ka publikuar në faqen e tij të Facebook-ut pamjet rrugës për në Kiev.

Kryeministri Rama është  një nga liderët e parë të Ballkanit Perëndimor, i cili vizitoi Ukrainën që nga pushtimi rus më 24 shkurt.

Nuk dihen ende detaje nga vizita e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ukrainën e shkatërruar nga lufta që pas pushtimit rus më 24 shkurt.

Pas