Bota

U konfirmua pozitiv me COVID, Macron tregon për gjendjen shëndetësore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:05 - 18/12/20 |
Semiljana Azizi

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka dhënë ditën e sotme detaje për shëndetin e tij, teksa një ditë më parë u konfirmua pozitiv me COVID-19.

Nëpërmjet një videoje në llogarinë e tij në Twitter, Macron shprehet  se është mirë dhe se do të raportojë në mënyrë transparente për gjendjen e tij shëndetësore.

“Nuk ka asnjë arsye që gjërat të shkojnë keq,” tha ai, duke theksuar se  do të vazhdojë të merret me punët e qeverisë, edhe pse “me një ritëm më të ngadaltë”./Opinion.al

Pas