Aktualitet

U kapën me 42 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, në pranga 2 të rinjBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:26 - 29/10/22 |
Opi Nion

2 të rinjtë janë arrestuar nga policia e Greqisë pasi janë kapur me 45 kg marijuanë, teksa ishin pranë kufirit greko-shqiptar.

Bëhet me dije se operacioni është zhvilluar nga uniformat blu helene pranë qytetit të Grevenasë.

Mësohet se automjeti është pikasur nga policia greke në zonën e Kastorisë dhe iu është bërë shenjë për të ndaluar, por drejtuesi i mjetit nuk i është bindur urdhrit. Më pas mjeti është ndjekur deri në Greneva, ku dhe është ndaluar.

Sakaq, gjatë kontrollit brenda në mjet janë gjetur dhe sekuestruar 3 çanta që përmbanin 45 pako me 45 kg 650 gram marijuanë.

Nga policia janë sekuestruar dhe 4 celularë me 4 karta SIM si dhe 930 euro. Mjeti drejtohej nga një 22-vjeçar shqiptar, ndërsa pasagjere ishte një vajzë 27-vjeçare.

Pas