Kronikë

U kap 17 kg drogë, policia gjen heroinë në kamionin e sekuestruar 10 muaj më parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 05/04/22 |
Opi Nion

Policia e Durrësit ka gjetur një sasi droge në një kamion të cilin e kishte sekuestruar disa muaj më parë. Mësohet se droga u gjet pas 10 muajsh, pasi në këtë kamion u gjetën dhe sekuestruan 17 kg heroinë.

Droga u gjet aso kohe pas një operacioni policor të kryer në qershor të 2021 në Hanin e Hotit. Operacioni i iniciuar nga Policia e Shkodrës kapi një kamion në Hanin e Hotit që synonte të udhëtonte drejt Malit të Zi.

Kamioni u dërgua për një kontroll të specializuar, me skaner, në portin e Durrësit dhe aty u gjet edhe sasia e konsiderueshme e heroinës.

Por pavarësisht gjithë kësaj droge të kapur, autoriteteve u ka shpëtuar edhe një sasi tjetër që qëndronte e fshehur në shasinë e kamionit që prej 26 qershorit.

Pas ndërhyrjes me mjete prerëse, në shasinë e kamionit u bë e mundur gjetja e një sasie tjetër lënde të dyshuar narkotike heroinë, me peshë 1 kilogramë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Në lidhje me këtë ngjarje është arrestuar Sulo Paja, 55 vjeç./Opinion.al

 

Pas