Rajoni

U infektua me COVID-19, Avdullah Hoti u përgjigjet kritikëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:58 - 03/08/20 |
Opi Nion

Kryeministri Avdullah Hoti i ka reaguar deputetes nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lilës, e cila tha se Hoti nuk e ka respektuar protokollin meqenëse nuk është izoluar pas testimit.

Hoti përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan se sapo është njohur me rezultatin e testin e ka bërë publik atë.

Ndër të tjera, ai thekson se menjëherë ka qëndruar në vetizolim dhe kushdo që deklaron ndryshe nuk po e thotë të vërtetën.

Edhe pse nuk kam pas asnje shqetesim serioz, me paraqitjen e nje kolle te lehte te dielen, bashkepunetoret me rekomanduan te testohem. Testimin e kam bere te dielen rreth ores 16. Ne momentin qe jam testuar, jam izoluar ne pritje te rezultatit, pasi keshtu eshte protokolli i rekomanduar mga mjeket. Sapo e kam marre rezultatin, e kam bere publik. Kushdo qe deklaron ndryshe nuk e thote te verteten”, shkruan Hoti.

Pas