Aktualitet

U filmua duke blerë vota, dënohet me 1 vit burg ish-kandidati për deputetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 16/09/22 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe korrupsionit ka dënuar me 1 vit burg kandidatin për deputet të LSI-së në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, Etjon Joka. 

Ai u gjykua për  akuzën e korrupsionit në zgjedhje. GJKKO pranoi kërkesën e SPAK, që po ashtu kërkoi 1 vit burg për ish kandidatin e LSI-së.

Joka, dyshohet se shpërndau para gjatë fushatës elektorale kundrejt dhënies së votës. Gjithashtu me 1 vit u dënua edhe Elis Babo, i cili kishte kryer filmimin.

Eltjon Joka ishte personi që shpërndante paratë, ndërsa Babo ishte personi që mori para nga Joka.

Pas