Politikë

U emërua këshilltar i Ruçit, Knut Fleckenstein: I lumtur që të punojmë…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:20 - 22/05/20 |
Opi Nion

Pas emërimit si “këshilltar për integrimin” i kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi ka reaguar ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin e BE dhe ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, thekson se mezi pret bashkëpunimin me të gjithë politikanët shqiptarë.

 “I lumtur që të punojmë drejt anëtarësimit të plotë të Shqipërisë në BE. Parlamenti shqiptar po luan një rol të rëndësishëm në këtë proces. Faleminderit kryetarit të Parlamentit për besimin e tij. Mezi presim bashkëpunimin me të gjithë aktorët shqiptarë.”, thuhet në reagimin e Fleckenstein./ Opininon.al

Pas