Kronikë

U dhunua nga shokët për çështje politike, ndërron jetë 57-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:30 - 07/02/21 |
Doriana Çepunaj

Ka ndërruar jetë në spitalin e traumës në Tiranë, 57-vjeçari Pelivan Sinanrrapaj, i cili u dhunua nga tre shokët e tij disa ditë më parë.

Mbrëmjen e 29 janarit 57-vjeçari Sinanrrapaj së bashku me tre shokët e tij Fitim Zekaj 42 vjeç, Festim Alimetaj 53 vjeç dhe Ferdinand  Meraj 44 vjeç, të tre banues në Ballsh Mallakastër, pasi kishin konsumuar alkool në një lokal në Ballsh, u nisën për në shtëpi, aty ku edhe nisën edhe debatet që përfunduan me plagosjen rëndë të njërit prej tyre. Shkak i sherrit në lokal midis tyre ishte një debat për çështje politike.

Sinanrrapaj që atë natë u dërgua në spitalin e Ballshit, dhe më pas u nis për në Tiranë në spitalin e Traumës për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.

Edhe pse prej ditësh trajtim dhe kontroll të vazhdueshëm në spital 57-vjeçari, nuk ka mundur t’iu mbijetojë plagëve të marra.

Policia, fill pas ngjarjes kreu ndalimin e tre shokëve të 57 vjeçarit, ndërkohë që gjykata mori dhe masën e sigurisë disa ditë më parë./Opinion.al

 

Pas