Aktualitet

U dënua me burg, reagon Tahiri: Më vjen keq që shkoi kështu, është padrejtësiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:12 - 04/02/22 |
Opi Nion

Pas dënimit me 3 vite e 4 muaj burg, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka bërë dhe një reagim në rrjetin social në Facebook.

Tahiri shkuan se nuk ka shkelur asnjë ligj gjatë punës së tij si ministër, ndërsa vendimin për ta dërguar në burg e quan padrejtësi.

“Ju dua shume te gjitheve! Me vjen keq qe shkoi keshtu. Jam moralisht i qete, nuk kam shkelur kurre ligjin, kam dashuruar cdo dite te punes sime, jam i lumtur qe kam bere detyren sic me mire munda. Eshte thjeshte PADREJTESI!”

Pas