Bota

Tym e flakë/Bombardohet blloku i apartamenteve në Kiev, 1 viktimë e 3 të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:49 - 14/03/22 |
Opi Nion

Të paktën një person është vrarë dhe tre janë plagosur pasi një ndërtesë banimi është goditur nga bombardimet ruse në kryeqytetin Kiev, raporton TV shtetëror ukrainas.

Shërbimi Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës thotë se dhe tre persona u dërguan në spital në orën 07:40 me orën lokale të mëngjesit të sotëm.

Fotot e shpërndara nga Shërbimi Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës tregojnë tym që del nga blloku nëntëkatësh i apartamenteve ndërsa zjarrfikësit përdorin shkallët për të shpëtuar banorët e tij./Opinion.al


Pas