Bota

Turqi/ Rritet numri i vikimave nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 30/04/21 |
Opi Nion

Është rritur numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Turqi.

Autoritetet shëndetësore turke bëjnë me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 339 persona nga COVID-19. Po ashtu, gjatë këtij harku kohor janë shënuar37, 674 raste të reja me koronavirus.

Aktualisht numri i përgjithshëm i viktimave nga COVID-19 ka arritur në 39, 737, ndërsa i të të infektuarve në 4, 78 milionë. Deri më tani në Turqi janë bërë 46, 99 milionë teste.

Pas