Sport

Turneu i lamtumirës së Federer, aktivisti djeg veten në pistëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:25 - 23/09/22 |
Opi Nion

“Laver Cup”, turneu i lamtumirës së tenistit Roger Federer, ka përjetuar një incident të tmerrshëm.

Gjatë ndeshjes mes grekut Tsitsipas dhe argjentinasit Schëartzman, një aktivist i ndryshimeve klimatike dogji krahun e tij në pistën e “O2 Arena”, në Londër, gjatë një pushimi.

I riu po protestonte kundër avionëve privatë të përdorur në Britani, i veshur me një bluzë ku shkruhej “Fundi i avionëve privatë të Mbretërisë së Bashkuar”.

Një nga punonjësit e sigurimit shoi zjarrin me xhaketën e tij dhe me ndihmën e dy të tjerëve larguan personin që kishte shkaktuar incidentin.

 

Pas