Bota

Trump sheh garimin në 2024: Kam fituar dy herë, mundem përsëriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 07/08/22 |
Opi Nion

Unë kam garuar dy herë, kam fituar dy herë dhe ne mund ta bëjmë përsëri.”

Donald Trump kthehet për të njoftuar kandidaturën e tij të mundshme në 2024.

Nga skena e konferencës konservatore të CPAC, të hidhet një ide e re, të hiqet Departamenti i Arsimit.

Më pas ai sulmon kryetaren e Dhomës Nancy Pelosi për udhëtimin në Tajvan: “Ajo është një grua që sjell kaos”, tha ai.

Kritika të gjera Trump bëri edhe për Joe Biden e politikat e tij, veçanërisht ato ekonomike me të cilat Shtetet e Bashkuara rrezikojnë të kalojnë nga një recesion në një depresion.

“Ne jemi një vend i botës së tretë në shumë mënyra,” thotë ai.

“Kthimi i Amerikës fillon në nëntor dhe do të vazhdojë në vitin 2024. Ne do të vazhdojmë të luftojmë dhe të rimarrim vendin”, përfundoi Trump./Opinion.al

Pas