Bota

Tronditet Gjermania, 5 persona të vdekur me plumba dhe thikë, mes tyre 3 fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 04/12/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Gjermani. Pesë persona janë gjetur të pajetë në një banesë në jug të Berlinit, konkretisht në Koenigs Wusterhausen.

Ansa.it raporton se në mesin e viktimave janë edhe 3 fëmijë.

Sipas hetuesve që kanë mbërritur në vendngjarje tek të pesë personat e pajetë janë konstatuar plagë të shkaktuara me thikë dhe plumba.

Autoritetet janë duke hetuar pistën për një vrasje të shumëfishtë./Opinion.al

Pas