Sport

Tritol në banesë, Presidenti i FIFA letër Dukës: I tronditur, ke mbështetjen tonëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:40 - 27/01/22 |
Opi Nion

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino i ka dërguar një letër Presidentin e FSHF-së, Armand Duka, pasi një sasi tritoli shpërtheu në derën e shtëpisë ditën e hënë.

Teksa shpreh solidaritet, Infantino thotë se se Duka ka mbështetjen e futbollit ndërkombëtar në këto momente të vështira për të dhe për familjen e tij.

Letara e Infantino

I dashur President

Mësova me tronditje të madhe dhe trishtim të thellë për sulmin e tmerrshëm në shtëpinë tuaj të hënën në mbrëmje.

Në emër të komunitetit ndërkombëtar të futbollit, dëshiroj të shpreh mbështetjen tonë më të sinqertë për ju dhe familjen tuaj. Mendimet tona janë me ju të gjithë në këtë moment të vështirë.

Shpresojmë që ky mesazh solidariteti dhe mbështetjeje të mund t’ju ndihmojë në këtë moment të vështirë./ Opinion.al

Pas